Kollane tee

Tsjun-Šan In-Žen
(Tsjun-Šan mäe hõbedased teravikud)


Tsjun-Šan, Surematute Mäed –need asuvad Hu-Nan provintsis, Dun – Tin`i järves oleval saarel. Need– 72 imepäraste vormidega tippu, kannavad luulelisi nimetusi koos muistenditega nende tekkeloo kohta.
Teevalmistamise traditsiooni on selles rajoonis järgitud alates Tangi dünastiast (VII-IX saj.)

In-Žen kuulub kollaste teede hulka, mis oma omaduste poolest on väga lähedased roheliste teedega, kuid tänu kergele fermentiseeritusele annavad tee keetmisel kollast värvi tõmmise.

Protsess In-Žen´i valmistamiseks on pikk ja sisaldab paljusid operatsioone. Keerukuselt ja ajaliselt võtab see 70 tundi aega (kolm ööpäeva), kuid see-eest õigete hoiutingimuste korral tee säilitab oma omadused kauem, kui roheline tee.
In-Žen koosneb teepõõsa pungadest.
Peaaegu 25 000 punga on ühes kilogrammis. Tsjun-Šan In-Žen´is kasutatakse üsna uut sorti teepõõsaid, millised on eriti täidlased, tugevad, kuldkollast värvi mahlaste pungadega, mis on omakorda kaetud hõbedaste udemetega.

Sõltuvalt pungade kvaliteedist jagatakse In-Žen´i kõrgemaks, esimeseks ja teiseks sordiks.
Tee annab puhta kollaka tõmmise, värske aroomi ja meeldivmagusa maitse. Kui keeta teed läbipaistvates klaaspokaalides, võib näha, kuidas pungad lahtirulluvad, teravikud ees üles tõusevad. Siis hakkavad kord üles, kord alla liikuma, kuhu nad ka lõpuks kogunevad muutmata vertikaalasendit nagu sõdurid paraadil.
In-Žen´i tee pungad laskuvad ja tõusevad kolm korda. Seepärast nimetatakse seda teed ka kolm tõusu, kolm laskumist.