Agni-hotra
 

20 sajandi teaduse ja tehnika arenguga on kaasnenud inimühiskonna intensiivne informatiseerumine ja tehnologiseerumine.

Kõikvõimalikud tehnoloogiad kuuluvad vahetult meie igapäevaellu. See on kaasa toonud inimese sisemaailma risustumise enesetähtsuse, sallimatuse, ahnuse ja kujutluslike hirmudega ning välise keskkonna tasakaalu rikkumise ja reostumise jäätmetega. Kõik eelloetletu mõjutab tugevalt inimese psüühilist ja füüsilist tervist.
Nende probleemidega toime tulekuks väljapaistvad teadlased, arstid ja psühholoogid paljudes. riikides pööravad üha rohkem tähelepanu meetoditele, mida juba aastatuhandeid tagasi kasutati ümbritseva maailmaga tasakaalu loomiseks ning enesetervendamiseks.
Ühtedeks sellisteks unustatud teadmiste säilitajateks on olnud Vedad- inimkonna ühed vanimad õpetused, mis on pärit Indiast. Sealt on jõudnud meieni ka AGNI-HOTRA, HOMO-teraapia - ehk võimalus tulepüramiidi rituaali abil puhastada ja tervendada ennast ning ümbritsevat keskkonda.
Teadjad loevad tulepüramiidi siiski palju varasema kõrgtsivilisatsiooni tehnoloogiaks.

Vanasti anti rituaal suure saladuse all põlvest põlve edasi. Nüüd ei ole selle jaoks enam aega. Asjatundjad korraldavad seminare, kus on võimalik omandada kogemusi ja õppida ise rituaali läbi viima.
 

AGNIHOTRA –TULEPÜRAMIIDI RITUAAL

Tema läbiviimiseks läheb tarvis vasest või kullast vastavate mõõtmete ja kujuga püramiidi, ghii`d (selitatud võid ), metsikut riisi, kuivatatud lehmasõnniku brikette ning umbes pool tundi aega.
Rituaali ajal süüdatakse spetsiaalses püramiidis selitatud võiga immutatud lehmasõnniku brikettidest tuli ja lauldes vastavaid mantraid lisatakse metsikut riisi.

Meid ümbritseb palju erinevaid vibratsioone. Meie tunded, mõtted on vibratsioonid. Muusika, kõik helid meie ümber on vibratsioonid. Kõik nad mõjutavad inimest - tema meeleolu, tema tervist.
AGNI - HOTRA sobitub looduse biorütmidega, luues enda ümber harmoonia ja tingimatu armastuse vibratsioone.
Tule põlemisel püramiidis eraldub ümbrusesse suurel hulgal meeldivaid ja rahustavaid aroome. Järelejäänud AGNI-HOTRA tuhka kasutatakse rahvameditsiinis raviteede, võiete, kompresside koostises.
Kuld ja vask on ainsad metallid, millest valmistatakse AGNI-HOTRA püramiidi. Kuld ja vask on päikese metallid. Nad toimivad kui energeetilised võimendid. Nende metallide raviefekt on tuntud juba ammusest ajast.

Vedade õpetusest on teada, et AGNI-HOTRA rituaal mõjutab meid temas tekkivate vibratsioonidega. Tal on võime transformeerida energiat ühest olekust teise. Teadlased erinevatest riikidest Euroopas ja Ameerikas on otsinud, uurinud ja katsetanud võimalusi nende omaduste praktiliseks kasutuseks nii psühhoteraapias, meditsiinis, samuti ka põllumajanduses.

Üks 25 cm läbimõõduga Tulepüramiid toimib mitmesaja meetri raadiuses enda ümber.

Psühhoteraapias – aitab füüsilise ja vaimse pinge maandamisel.
Püramiid on elujõu generaatoriks. Rituaali ajal tekkiv energia mõjutab inimest ja tema vaimset tasakaalu. Tulepüramiidi ümber moodustub energiaväli , mis neutraliseerib viha, enesehaletust, kurbust jt. stressi loovaid emotsioone. Võimaldab tasakaalustada oma seisundit ning regulaarsel läbiviimisel vabaneda ka negatiivsetest harjumustest nagu suitsetamine, narkomaania, alkoholisõltuvus.
AGNI-HOTRA rituaali ajal tekkiv energiahulk sõltub kuufaasidest ja päikese asendist maa suhtes.

Meditsiin - Monika j a Berthold Zehli poolt läbi viidud uuringud Saksamaal kinnitavad, et AGNI-HOTRA tulerituaalist järelejäänud tuhka saab edukalt kasutada erinevate haiguste raviks.
Kõige enam leiavad AGNI-HOTRA tuha baasil valmistatud ravimid kasutust Tšiilis ja Poolas. Korralikult läbi sõelutud AGNI-HOTRA tuhast valmistatakse pulber, mida saab kasutada nahahaiguste raviks või meele lisatuna sisse võtmiseks. Ka valmistatakse AGNI-HOTRA kapsleid, mida on mugav võtta reisile kaasa.
Segatuna ghii`ga ravib AGNI-HOTRA pulber põletushaavu, naha- ja südamehaigusi.
Valmistatakse veel AGNI-HOTRA kreeme, silmatilku, AGNI-HOTRA küünlaid.
Regulaarsel AGNI-HOTRA rituaali läbiviimisel kaovad haigetel peavalud, paranevad kiiresti haavad, abi saab heinapalaviku, nohu, lihase-, neeru, kurguvalude, menstruatsioonihäirete, soolevähi jt. haiguste puhul.
AGNI-HOTRA tuhka võib lisada rohelisele salatile, mis on kasvatatud AGNI-HOTRA keskkonnas. See aitab parandada seedetegevust ning ainevahetust.
Rituaali ajal tekkiv energia on antibakteriaalse toimega, Katsetega on fikseeritud tema radioaktiivsust neutraliseeriv toime, ümbritsevate materjalide aatomistruktuure korrastav mõju.
AGNI-HOTRA tule ajal eralduv suits puhastab kopsu-ja vereringesüsteemi. Suitsul on antibakteriaalne toime, ravides efektiivselt külmetus- ja hingamisteede haigusi.

Põllumajanduses - AGNI- HOTRA võimaldab põllumajanduskultuure kasvatada ilma keemiliste taimekaitsevahenditeta, väheste väetistega. Rituaali ajal tekkiv mõju aktiviseerib taimede elujõudu ning seeläbi suureneb taimede haigustele vastupanuvõime, kultuuride saagikus ja paranevad viljade maitseomadused.
Tuhka mis on energeetiliselt aktiivne ja rikas toitainete poolest, kasutatakse pealtväetisena ning seda võib lisada kompostile või pritsida vesilahusena haiguste tõrjeks. Tema toime on homoöpaatiline. Ühele hektarile piisab 15 – 20 st grammist.
See kõik aitab kaasa atmosfääri, vee ja mulla puhastumisele ja seisundi paranemisele.

Kes meist ei sooviks olla tasakaalukas, terve ja tunda oma elust rõõmu ning rahulolu.

AGNI-HOTRA tulepüramiidi rituaali võib läbi viia nii kontoris, korteris, aias või isegi autos. Ta ei viida palju meie aega. Võime aidata ennast ise.
Tasakaalustades oma psüühilist seisundit, leiavad paljud probleemid kodus, tööl ja igapäevaelus oma lahenduse.